Zmarł Wojciech Pszoniak. Wybitny polski aktor miał 78 lat

Estimated read time 1 min read

Dziś z samego rana dotarła do nas smutna informacja o śmierci fantastycznego polskiego aktora – Wojciecha Pszoniaka. Poinformował o tym ksiądz Andrzej Luter na łamach magazynu “Więź”. Zniszczył go rak, z którym walczył od dłuższego czasu. Jest to ogromna strata nie tylko dla bliskich, ale i dla całego narodu, naszej kultury – filmu oraz teatru. Jeszcze całkiem niedawno Wojciech Pszoniak wystąpił w takich produkcjach jak „Bitwa Warszawska 1920”, i na pewno takiego zapamiętamy go na lata.

Kim był Wojciech Pszoniak?

Polski aktor kinowy i teatralny, ukończył szkołę teatralną w Krakowie, gdzie przez wiele lat brał udział w licznych spektaklach. Na dużym ekranie zasłynął głównie dzięki uczestnictwu w filmach Andrzeja Wajdy, które w tamtych latach cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Mimo tego, że aktor od wielu lat mieszkał we Francji wraz ze swoją żoną, zawsze podkreślał jak duże znaczenie ma dla niego ojczyzna i jak bardzo jest z nią związany.

Na Twitterze zarówno politycy, jak i osoby związane z naszą kulturą, złożyły kondolencje rodzinie i wyraziły smutek z powodu śmierci aktora.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours