aranżacja ogroduOgród 

Zaaranżuj ogród jako miejsce wypoczynku!

Nasi niedalecy przodkowie spędzali większość doby na świeżym powietrzu. Prace rolne, wypasanie zwierząt, piesze pokonywanie dalekich dystansów czy drzemka pod gołym niebem – to wszystko przybliżało ich do natury.

Dziś przebywamy jedną trzecią doby w zamkniętych biurach lub halach, śpimy w sterylnych mieszkaniach. Nie da się jednak oszukać natury. Na dworze przyjmujemy naturalną witaminę D, dotleniamy się i przede wszystkim nie poświęcamy kolejnych godzin na patrzenie w ekran laptopa lub telewizora. Chociażby z tego powodu warto wyposażyć ogród i zadbać, aby był miejscem zachęcającym do odpoczynku!

Podglądaj ptaki

Problemem wielu osób jest nieumiejętność regeneracji sił. Bezczynność wydaje się być stratą czasu, dlatego trzeba znaleźć sobie zajęcie, przy którym można się zrelaksować. Wystarczy umieścić w ogrodzie karmik, włożyć do niego okruchy, ziarna, a nawet specjalną karmę dla ptaków i przyglądać się ich życiu. Warto pamiętać o wodzie, która w ciepłe dni z pewnością zachęci m.in. wróble i zięby do częstszego odwiedzania ogrodu. Oglądając poczynania skrzydlatych przyjaciół, można miło spędzić czas i odprężyć się.

A może ogrodnictwo?

Ogrodnictwo sprawdzi się wśród osób, które potrafią poczekać na efekt swojej ciężkiej pracy. Oczekiwanie mogą uprzyjemnić elementy wystroju, takie jak ozdobne donice do kwiatów, wyglądające imponująco nawet zanim sukulenty czy pnącza osiągną oczekiwaną wielkość. Uprawiając rośliny, dobrze jest zadbać o łatwy dostęp do wody. Ciekawym pomysłem może okazać się zainstalowanie hydrantu albo umywalki ogrodowej – taki element będzie jednocześnie pełnił funkcję użytkową i dekoracyjną.

Zaproś znajomych

Weekend spędzony z przyjaciółmi przy grillu z pewnością pomoże oderwać się od całotygodniowej gonitwy między pracą i domem. Wystarczy ławka ogrodowa i stolik, by stworzyć wygodne miejsce do odbywania spotkań towarzyskich. To świetny sposób, aby odnowić stare znajomości lub zacieśnić kontakty ze znajomymi. Niezobowiązujący podwieczorek w ogrodzie z pewnością pozwoli poznać zaproszonych ludzi z innej strony.

oświetlenie ogrodu

Więcej światła!

Otoczenie domuświadczy o jego mieszkańcach. Czasami, aby nadać zwykłemu trawnikowi charakteru, wystarczy kilka elementów; np. instalując lampy w stylu retro, można ciekawie nawiązać do ulubionego stylu architektonicznego. O wiele milej przebywa się wieczorem w oświetlonym ogrodzie, podziwiając urodę roślin, które o zmroku wyglądają bardziej intrygująco, niż w dziennym świetle. Lampy zainstalowane w newralgicznych miejscach, jak ścieżka prowadząca do domu czy wjazd do garażu, ułatwią korzystanie z terenu zewnętrznego. Wybierając model, warto zadbać, aby był wyposażony w żarówki energooszczędne, co dodatkowo obniży koszty eksploatacji.

Poszukując inspiracji, powinniśmy zobaczyć, jak przedmioty, które chcielibyśmy umieścić w swoim ogrodzie, wyglądają w otoczeniu traw i kwiatów. W tym celu można przejrzeć galerię na stronie www.odlewy-ozdobne.pl i zwrócić uwagę, jak niepozorne elementy potrafią odmienić teren wokół domu.

Powiązane wpisy