władimir putinStyl życia Wyróżnione 

Władimir Putin zamierza zrezygnować z prezydentury? Spekulacje brytyjskich mediów

Z samego rana w brytyjskim magazynie pojawiła się informacja, jakoby Władimir Putin miał planować rezygnację z prezydentury w Rosji. The Sun podaje, że ma swoje źródło informacji na Kremlu, potwierdzające zamiary głowy państwa. Jednak kiedy tylko wieść się rozniosła po świecie, niemal natychmiastowo pojawiła się odpowiedź z Rosji, dementująca rzekome plotki o odejściu Putina. Co jest jednak prawdą i jaka miałaby być przyczyna rezygnacji z funkcji?

Pierwsze oznaki parkinsona, dostrzeżone przez obserwatorów

Pojawia się coraz więcej plotek o tym, jakoby 68-letni prezydent Rosji miał chorobę Parkinsona. Wielu obserwatorów doszukało się konkretnych objawów podczas jego wystąpień czy na fotografiach. Miałyby to być między innymi drgania nóg, palców, a także sięganie po środki przeciwbólowe. Mówi się również o tym, jakoby jego partnerka życiowa oraz jego córki również namawiały go do rezygnacji ze względów zdrowotnych. Rodzina ma dla niego duże znaczenie, czy to by więc oznaczało, że początek przyszłego roku może być czasem rewolucji politycznej w Rosji?

Rzecznik Kremla zaprzecza pogłoskom – Putin ma się świetnie

Szybka reakcja rzecznika Kremla nieco ostudziła sytuację na świecie, co nie oznacza jednak, że artykuł w The Sun był całkowitą fikcją. Na ten moment dość głośno mówi się w Rosji o ustawie, która miałaby uczynić Putina dożywotnik senatorem. Projekt został złożony przez samego Prezydenta i ma mu zapewnić immunitet oraz państwowe przywileje aż do śmierci. Być może jest to chwilowe odwórcenie uwagi od planów odejścia Putina i powołania nowego Premiera.

Zapewnienia Dmitrija Pieskowa o świetnym samopoczuciu Prezydenta raczej na niewiele się zdają, póki, tak jak do tej pory, ten nie zaprezentuje się osobiście. Już niejednokrotnie spekulowano o tym, że Putin miałby odejść ze względów zdrowotnych, jednak w niedługim czasie prezentował on swoje zdjęcia podczas aktywności fizycznych, gdzie wyglądał na człowieka w pełni zdrowia. Nie można jednak wykluczać tego, że w 2021 roku będą miały miejsce ważne wydarzenia polityczne.

Powiązane wpisy

Dodaj Komentarz