austria wiedeńStyl życia Wyróżnione 

Zamach terrorystyczny w Wiedniu. Austria poszukuje pozostałych sprawców

Austria od dzisiaj miała wprowadzić całkowity lockdown, więc w ostatni dzień swobody wiele osób udało się do centrum. Niestety ktoś postanowił przeszkodzić im w wypoczynku. Wczoraj w okolicy godziny 20 doszło do ataku terrorystycznego w centrum Wiednia, podczas którego zginęło 5 osób, a kilkanaście zostało rannych. Prawdopodobnymi sprawcami mają być zwolennicy ISIS, którzy wcześniej deklarowali swoją wierność państwu islamskiemu. Jeden z nich został zastrzelony w czasie obławy policyjnej, jednak jak wiadomo, nie działał on sam. Po ataku w okolicach synagogi, miały miejsce również mniejsze ataki w sześciu miejscach w dzielnicy Innere Stadt.

Trwają poszukiwania osób związanych z zamachem

Wiele krajów europejskich łączy się w tych strasznych chwilach z Austrią, która przeżyła wczoraj chwile grozy. Mimo to nie stoi w miejscu, a kontynuuje działania związane ze znalezieniem sprawców zamachu. Wszyscy obywatele, zamieszkujący Wiedeń, zostali poproszeni o pozostanie w domach razem z rodzinami i zachowanie wszelkiej ostrożności. Mimo tego, że główny terrorysta został zastrzelony, nadal poszukiwani są jego pomocnicy. Wiadomo natomiast o ich połączeniach z ISIS.

Austria aresztowała dwóch podejrzanych w sprawie

Działania policji prawdopodobnie przyniosły skutki, bowiem dziś przed południem doszło do aresztowania dwóch osób, podejrzanych o zaangażowanie w organizację zamachu. Znaleziono ich w Sankt Poelten i zatrzymano w sprawie złożenia wyjaśnień. To na pewno nie koniec działań, mających na celu wyjaśnienie wczorajszych wydarzeń.

Powiązane wpisy

Dodaj Komentarz