Wakacje dla aktywnego dziecka? Tylko obóz konny!

Estimated read time 3 min read

Twoją pociechę rozpiera energia i wszędzie jej pełno? Chcesz zainteresować ją jakąś dyscypliną sportową, aby spędzała więcej czasu na świeżym powietrzu, jednak nie wiesz, co wybrać? Zarówno dla początkujących jak i osób, które siedziały już w siodle, polecamy obozy konne!

Na co zwrócić uwagę, aby dziecko dobrze zaznajomiło się z umiejętnościami jeździeckimi, a ponadto wesoło, aktywnie i bezpiecznie spędziło czas?

Praktyka

Najważniejszą cechą dobrego obozu jest możliwość uczestnictwa w zajęciach praktycznych. Dzieci powinny nauczyć się, jak przygotować zwierzę do bezpiecznej jazdy, tzn. jak je osiodłać, napoić i wyczyścić. Instruktorzy muszą też wytłumaczyć uczestnikom, jak należy się zachowywać w otoczeniu koni. Zajęcia powinny być dostosowane zarówno do potrzeb osób, które nie miały jeszcze styczności z siodłem, jak i dla dzieci, które już jeździły konno. Ważne jest tutaj odpowiednie podejście instruktora.

Atrakcje

Trzeba sprawdzić, czy czas wolny uczestników zostanie odpowiednio zagospodarowany. Jeśli obóz mieści się w pięknych okolicznościach przyrody, to poznawanie najbliższej okolicy zarówno poprzez konne jak i piesze rajdy może być nie lada atrakcją. Integracja dzieci poprzez wspólne ogniska, zabawy czy rytuały także jest istotnym elementem, którego nie powinno zabraknąć.

Bezpieczeństwo

Dzieci można oddać tylko pod opiekę dyplomowanych instruktorów. Ważne, aby pociechy miały zapewnione wyżywienie i komfortowe warunki zakwaterowania. Monitoring terenu także będzie atutem ośrodka. Ponadto organizator powinien określić, ile godzin jazdy konnej dziennie przewiduje się dla dzieci i jakie umiejętności będą doskonalone. Taka pełna informacja zapewni spokój rodzicom, a także ułatwi przygotowanie się do wyjazdu.

A zimą?

Jeśli szukamy pomysłu na zimowy wypad dla dziecka, tutaj również obóz konny jest dobrym pomysłem. Galop po śniegu i tzw. skiring, czyli jazda na nartach za koniem mogą być niezapomnianą atrakcją. Na zimowiskach często organizowane są lubiane przez najmłodszych kuligi.

Na taki obóz można wyjechać do Borów Tucholskich, gdzie wśród urokliwych jezior i lasów łatwiej jest obcować z naturą, wspólnie się bawić i przede wszystkim jeździć konno! Warto zapoznać się z letnią i zimową ofertą ośrodków jeździeckich, które umożliwią dziecku spędzenie niezapomnianego czasu w siodle.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours