mieszkanie a osobowośćAranżacja wnętrz Styl życia Wyróżnione 

Twoje mieszkanie, a twoja osobowość

Mieszkanie to osobista przestrzeń, a jego wnętrze przekazuje sporo informacji o osobowości lokatora. Nie ma możliwości, żeby dwie zupełnie obce osoby, urządziły identycznie swoje domy. Wkładają swoje serca, upodobania i nawyki w aranżację mieszkania, które z czasem odbija niczym lustro ich osobowość.

Stereotypowe podejście

W internecie znajdziesz sporo informacji, że duże mieszkanie oznacza pewność siebie, a małe to brak ambicji. Jednak takie schematyczne myślenie często rozmija się z prawdą i powoduje, że zaczynamy wątpić, że wygląd domu może odzwierciedlać charakter. Żeby poznać osobowość właściciela potrzebne jest więcej niż oszacowanie ceny, wielkości lokum i czystości okien.

Drzwi widać pierwsze

To „początek” i „koniec” mieszkania. Są jak wizytówka i wiele mówią o tym kto za nimi mieszka. Napisy na drzwiach, wieńce, flagi- wszystko jest istotne. Znaczenie ma również kolor drzwi wejściowych. Białe symbolizują prostotę, a właściciel mieszkania zapewne jest osobą zorganizowaną i spokojną. Czarne to wyszukany gust, wskazują na osobowość zdecydowaną i dominującą. Czerwone drzwi mówią o osobie pełnej pasji, lubiącej się wyróżniać. Niebieskie, przypominające niebo, powiązane są ze spokojną naturą, która unika kłótni.

wieniec na drzwiach

Kolory sypialni mają wpływ na seks

Barwy ścian, czy mebli sporo mówią o osobowości. Złote wybierze osoba, która kocha luksus. Czerwone wnętrza są domeną osób pełnych pasji, które uwielbiają przygody. Właściciele różowych ścian to osoby radosne, a niebieskich kochające spokój. Fiolet wybiorą natomiast osoby uduchowione.

Kolory ścian, a nawet pościeli mają wpływ na poziom odpoczynku, ale również na to jak często mamy ochotę na seks. Podobno najaktywniejsi w tym obszarze są posiadacze fioletowych i czerwonych sypialni, natomiast najmniej seksu uprawiają właściciele czarnych sypialni.

sypialnia

Znaczenie dekoracji

Jakie dekoracje wybieramy oraz w jaki sposób je rozmieścimy w naszym mieszkaniu, świadczy o tym, co jest dla nas ważne. Jeżeli widzimy dużo zdjęć rodzinnych, to oczywiste jest, że dla właściciela mieszkania, rodzina jest niezwykle istotna. Oryginalne (na przykład orientalne) ozdoby świadczą o ciekawości i otwartości na wszystko co może przynieść życie. Dekoracje sprawiają, że każde wnętrze staje się wyjątkowe, pokazują nasze zainteresowania, ale również określają jacy chcielibyśmy być. Osoba, która z pasją zamieszcza w mieszkaniu akcenty marynistyczne, prawdopodobnie jest zapalonym żeglarzem, choć równie dobrze może tylko całe życie marzyć o tym, że nim będzie. W tym wypadku dekoracje oznaczają ukryte pragnienia i marzenia.

dekoracje w mieszkaniu

Piwnica

Symbolizuje podświadomość. Wszystko to o czym nie chcemy już myśleć, pamiętać. Jeżeli piwnica jest „zagracona” to w podświadomości właściciela tkwi wiele nieuporządkowanych myśli, zepchniętych spraw. Warto taką przestrzeń oczyścić.

Tak mieszka introwertyk

Introwertycy dużo czasu spędzają w domu. Lubią więc miejsca gdzie mogą w spokoju odpocząć. Preferują minimalistyczne podejście i wybierają ciemniejsze kolory do aranżacji wnętrz.

Ekstrawertyk i jego mieszkanie

Podobno bałagan w sypialni świadczy o osobowości ekstrawertycznej. Ekstrawertycy ciągle gdzieś biegają, albo zapraszają gości do swoich mieszkań. Czują się znudzeni i smutni, gdy spędzają czas samotnie. Duże tempo, tłok i gwar napędzają ich do działania. Uwielbiają mnóstwo dekoracji, przedmiotów, które stawiają „na zewnątrz”.

Otwartość na świat i ludzi

Osoby, które cenią nowości i są otwarte na świat, wybierają zdecydowane kolory, rozmaite dekoracje. Natomiast osoby, które nie lubią nowości i wyzwań życiowych, preferują konwencjonalny i przewidywalny wystrój wnętrza. Stawiają na minimalizm, uporządkowanie i rzadko decydują się na mocne kolory.

Okno na świat

Okna w naszym mieszkaniu pokazują nam jak postrzegamy świat. Czyste okna mówią, że nie boimy się widzieć, nie chowamy, nie tworzymy barier. Ekstremalnym przejawem lęków są kraty w oknach. Nie mamy ochoty „wychodzić” do świata, który nie wydaje nam się bezpiecznym miejscem. Zasłony, czy opuszczone rolety wskazują, że właściciel mieszkania najlepiej czuje się sam ze sobą i goście nie są mu niezbędni do szczęścia.

zasłony

Twoje mieszkanie i twoja osobowość to jedno

Wygląd naszego mieszkania zależy od naszej osobowości. Nie charakteryzuje się jej po jednej, czy dwóch cechach charakteru. Podobnie domu nie ocenimy obiektywnie po wyjętych z kontekstu elementach. Bez wątpienia każde mieszkanie opowiada o swoim właścicielu, a interpretacja tej historii to fascynująca zabawa.

Powiązane wpisy