Turystyka i rekreacja Wyróżnione 

Spędź wakacje w Polsce! Sprawdź, jakie atrakcje czekają na Ciebie w Krakowie

Kraków to nie tylko Sukiennice i kościół Mariacki. Jeśli chcecie poznać jego mniej komercyjne oblicze, poniższy tekst podpowie Wam, którymi ścieżkami warto podążać. Zaczynamy!

Śladami modernizmu

Na Krakowskim Szlaku Modernizmu znajduje się wiele ciekawych punktów m.in. dom mieszkalny Funduszu Emerytalnego Pracowników Komunalnej Kasy Oszczędności Powiatu Krakowskiego, ale również Osiedle Oficerskie. Urszulka, Jagódka i Teresa – to tylko niektóre nazwy willi. Podróż śladami modernizmu na pewno Ci się spodoba.

Kazimierz i street food

Na krakowskim Kazimierzu można nie tylko pooglądać urokliwe kamienice, ale także obejrzeć murale. To jedna z najbardziej nieszablonowych dzielnik Krakowa, tchnąca artystycznym duchem. Wyjątkowe sklepiki z rękodziełem i obrazami są zdecydowanie ciekawsze od tego, co można kupić przy rynku. Jedyne w swoim rodzaju kolekcje obrazów i pamiątek wytworzone są w pojedynczych egzemplarzach. Dla miłośników jedzenia typu street food również znajdzie się coś ekstra – Kazimierz słynie z wielu interesujących knajpek z burgerami, hot-dogami i piwem kraftowym.

Muzeum Kata Kacianora

Każdy, kto choć raz był w tym prywatnym muzeum, na pewno zapamięta wizytę. Podziemia ścisłego centrum Krakowa kryją w sobie wiele tajemnic. Starodawne narzędzia tortur, zarówno oryginały, jak i repliki, stanowią fascynujący powrót do przeszłości. Doskonałe podejście przewodnika, w połączeniu z wiedzą i poczuciem humor sprawiają, że to miejsce godne polecenia młodszym i starszym. Podziemia XV-wiecznej kamienicy, odpowiednio oświetlone, budują klimat opowieści. Muzeum Kata znajduje się pod adresem Rynek Główny 29. Trafisz tu bez problemu.

Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA

W 2014 roku CRICOTEKA zyskała nową siedzibę. Przy Nadwiślańskiej, w budynku dawnej elektrowni poddanej rewitalizacji, powstało miejsce upamiętniające twórczość jednego z najwybitniejszych polskich reżyserów teatralnych.

Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK

Jeśli cenisz sobie sztukę nowoczesną, koniecznie zajrzyj do Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. To stosunkowo nowy obiekt, oddany do użytku w 2010 roku. Kolekcja prezentuje najciekawsze przykłady twórczości artystycznej na różnych polach.

Rzeźby balansującychna kładce Bernatka

Charakterystyczne rzeźby autorstwa Jerzego Kędziory, które zawisły nad rzekami w wielu polskich miastach, rozkochały w sobie niejedną osobę. Rzeźby balansujących postaci na kładce Bernatka przyciągają spojrzenie i stanowią ciekawy plan dla znajdującego się nieopodal Ośrodka Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora.

Nowohuckie Centrum Kultury

W NCK na Nowej Hucie możesz zobaczyć wyjątkową wystawę Zdzisława Beksińskiego. Kolekcja składa się nie tylko ze słynnych obrazów, ale również z rysunków i fotografii artysty. Na wystawę składa się 250 dzieł udostępnionych przez Annę i Piotra Dmochowskich, które pochodzą z prywatnej kolekcji. Nowohuckie Centrum Kultury znajduje się przy al. Jana Pawła II w budynku 232.

Powiązane wpisy

One Thought to “Spędź wakacje w Polsce! Sprawdź, jakie atrakcje czekają na Ciebie w Krakowie”

  1. Lumia89

    wiele lat temu bylismy na weekend i najardziej podobal mi sie krakowski kazimierz, nie myslalam, ze sa takie klimatyczne i ciekawe miejsca. zrobil na mnie ogromne wrazenie.jesi jeszcze kiedys pojade do krakowa to na pewno zajrze tam.

Dodaj Komentarz