Aranżacja wnętrz Wyróżnione 

Praktyczne sposoby, jak zapewnić prywatność rozmów w biurze

W ostatnich latach bezustannie prym wiodą wielkopowierzchniowe biura typu open space, które jak się okazało, nie są jednak tak wspaniałym rozwiązaniem, jak się na początku mogło wydawać. Zgadza się, że oferują one lepszą komunikację między pracownikami, wspierają pracę zespołową i wymagają mniejszych nakładów finansowych, niż urządzanie wielu mniejszych biur. Jednak główny zarzut dotyczy braku prywatności, który z pozoru wydaje się dość błahy, jednak w dłuższej perspektywie negatywnie odbija się na samopoczuciu i efektywności pracowników. Problem ten wymusił zapotrzebowanie na odpowiednie rozwiązania akustyczne, które zapewnią prywatność rozmów i poprawią warunki pracy w otwartym i gwarnym środowisku.

Jakie są możliwości na zwiększenie prywatności w biurze? 

Duże, otwarte biuro bez ścianek działowych oznacza nieustanny kontakt z dużą ilością osób, co nie dla każdego może być komfortowe. Ponadto praca całego zespołu w jednym pomieszczeniu wiąże się z narażeniem na stały poziom hałasu, który może skutecznie rozpraszać i negatywnie wpływać na koncentrację i produktywność pracowników. W takich warunkach ciężko również rozmawiać przez telefon z klientami, którzy mogą usłyszeć niepotrzebne hałasy lub rozmowy po drugiej stronie słuchawki. Na szczęście są rozwiązania, które choć częściowo mogą zniwelować negatywne skutki pracy w otwartej przestrzeni. Dobrym pomysłem jest wydzielenie odrębnych strefy do prywatnych rozmów, indywidualnej pracy czy kameralnych spotkań. Przydatne w tym celu będą meble tapicerowane z wysokimi ściankami oraz panele wolnostojące. Komfort akustyczny zwiększą także biurkowe panele akustyczne, które odgrodzą stanowiska pracownicze i odseparują pracowników od siebie. Do stłumienia biurowego gwaru pomocne będą także panele ścienne i sufitowe.

Mała i duża budka akustyczna – idealna do prywatnych rozmów i spotkań

Powyższe propozycje są dobrym i skutecznym sposobem na zapewnienie komfortu akustycznego w hałaśliwej przestrzeni open space, ale nie do końca zaspokoją wszystkie potrzeby odnośnie biurowej prywatności. Idealnym i nowoczesnym rozwiązaniem jest natomiast budka akustyczna. W zależności od potrzeb może ona służyć jako budka telefoniczna do przeprowadzania zarówno prywatnych, jak i służbowych rozmów z klientami. W przypadku większych budek mogą one pełnić rolę małych salek konferencyjnych i sprawdzą się idealnie do spotkań biznesowych, rozmów o projektach czy szybkiej burzy mózgów. Budki akustyczne to innowacyjne rozwiązanie na miarę nowoczesnych i dynamicznych przestrzeni biurowych.

Powiązane wpisy

Dodaj Komentarz