Paczkarki do złomu – cechy i zastosowanie

Estimated read time 4 min read

Składowanie złomu jest trudnym zadaniem głównie ze względu na fakt, że zajmuje on mnóstwo miejsca. Na szczęście jest na to sposób. Paczkarka do złomu jest urządzeniem, które świetnie poradzi sobie z minimalizowaniem miejsca, jakie zajmą zwały złomu. Czy wiesz, jakie cechy posiada paczkarka do złomu i jakie modele warto wziąć pod uwagę? Jaką paczkarkę wybrać? Sprawdź!

Czym są paczkarki do lekkiego złomu stalowego?

Paczkarka do złomu jest urządzeniem, którego zastosowaniem jest zgniatanie i paczkowanie złomu. Przygotowane w ten sposób paczki są tych samych rozmiarów, co pozwala na znaczne zaoszczędzenie miejsca podczas przechowywania materiałów. Dużą zaletą paczkarek jest fakt, że mogą być one sterowane zdalnie przed procedurę sekwencyjną. Sporym ułatwieniem jest także szybki i łatwy sposób rozładunku przy użyciu systemu off-roll. Paczkarka jest urządzeniem bezpiecznym w użytkowaniu, zwłaszcza, że w przypadku większości modeli może być sterowana w pełni zdalnie.

Paczkarki do złomu – charakterystyka

Paczkarki występują w kilku modelach różniących się od siebie swoimi funkcjonalnościami. Niektóre modele posiadają dodatkowe cztery cylindry do załadunku i rozładunku z przyczepy. Wiele modeli posiada także opcję automatycznego podnoszenia się i umożliwienie naczepy wjazd pod nią. To również znacząco ułatwia i przyspiesza rozładunek. Największą zaletą używania paczkarek do złomu jest fakt, że ich zastosowanie pozwala na oszczędność ogromnej ilości miejsce, które można wykorzystać w zupełnie inny sposób. Tworzone przez paczkarkę paczki są tych samych wymiarów i mają regularne kształty, łatwo więc można je poukładać, zachowując porządek.

Jakie modele paczkarek warto poznać?


Paczkarka B3000 ATLAS jest urządzeniem o dość małych rozmiarach, ale dużych możliwościach. Maszyna posiada dwie klapy o sile nacisku 100 t każdą z nich. Tłok, który zgniata złom zaciska się z siłą 105 t. Całą maszynę zasila czterocylindrowy silnik wysokoprężny o pojemności 4400 cm3 i mocy 97 kW. Modelem paczkarki o większej masie nacisku klap jest B4500 ATLAS. W przypadku tej maszyny masa nacisku to aż 150 t. Większa jest także wydajność, sięgająca nawet 7 t na godzinę. Ten model paczkarki zasilany jest takim samym silnikiem, jak poprzedni. W ofercie dostępne są także maszyny o jeszcze większej masie nacisku klap. B5000, B500PM czy B5500 to urządzenia o niezwykłej mocy i wydajności. Każdy kolejny model cechuje się mocniejszym silnikiem, mocniejszą masą nacisku klap, a także dodatkowymi funkcjonalnościami. W przypadku paczkarki automatycznej B5000PM np. jest to system automatycznego smarowania oraz system podgrzewania oleju hydraulicznego. Dodatkowe funkcjonalności podnoszą skuteczność działania paczkarek sprawiając, że ich używanie jest jeszcze korzystniejsze. Więcej na temat paczkarek do złomu przeczytasz tutaj: atlas-poland.pl/firma/artykuly/paczkarki-do-zlomu-zapoznaj-sie-z-nasza-oferta.

Jaką paczkarkę wybrać?

To, jaką paczkarkę wybierzesz będzie związane z tym, czego od niej oczekujesz. Jeżeli paczkarka będzie używana sporadycznie, a do tego niekoniecznie potrzebujesz bardzo dużej mocy i wydajności, doskonale sprawdzi się model z krótkim kontenerem zasypowym- B3000, B4500. Są to modele o dość niewielkich rozmiarach, spełniające swoje zadanie na wysokim poziomie. Jeżeli paczkarka będzie używana ciągle, a do tego potrzebna jest nam jej duża moc i duża siła nacisku, wybierz profesjonalny model B6200SW. Taka inwestycja z całą pewnością będzie inwestycją na długie lata. Przy odpowiedniej konserwacji, sprzęt będzie działał bezawaryjnie przez długi czas.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours