Otwarcie galerii handlowych ożywia branżę! Firmy na giełdzie wędrują w górę

Estimated read time 3 min read

Branża handlowa przez pandemię musiała wprowadzić liczne restrykcje, które pozwoliłyby jej dalej działać. Niestety wzrastająca liczba zachorowań zmusiła rząd do całkowitego zamknęcia galerii, a co za tym idzie zmniejszenia zysków sklepów odzieżowych i nie tylko. Więc kiedy tylko pojawiła się informacja o ponownym otwarciu centrów, przy zachowaniu najwyższego reżimu sanitarnego, marki zaczęły przygotowywać się do przyjęcia pierwszych klientów. Otwarcie galerii handlowych już w sobotę (28.11), co pozwoli wielu sklepom utrzymać się na rynku dzięki przedświątecznym utargom. Jakie jeszcze pozytywne informacje pojawiły się po ogłoszeniu końca lockdownu dla handlu?

Notowania spółek odzieżowo-obuwniczych ponownie do góry!

Otwarcie centrów handlowych przed świętami to jedyny scenariusz, który pozwoli przetrwać mniejszym, lokalnym sprzedawcom. Zdobyty w grudniu utarg jest znacznie większy niż w innych miesiącach roku – stanowi bowiem aż 30% całych rocznych przychodów. W tych ciężkich czasach na pewno będzie on mniejszy, jednak stosunkowo większy niż w porównaniu z wyłączną sprzedażą internetową.

Wystarczyła jedna wiadomość o otwieraniu centrów handlowych w sobotę, by akcje wielu spółek z branży poszybowały w górę. Wśród nich pojawiły się między innymi: CCC, LPP, Monnari, Esotiq i wiele innych. Cały indeks marek odzieżowych urósł aż o 2.2% w porównianiu do dnia wczorajszego. Prawdopodobnie w dalszych dniach sytuacja może się ustatkować i ceny akcji powrócą do tych sprzed zamknięcia sklepów.

Otwarcie galerii handlowych już w sobotę

Wiele osób czekało na tę informację – nie tylko pracowników, ale i klientów. Czas przedświąteczny zawsze jest pełen różnego rodzaju zakupów i przyciąga mnóstwo osób do sklepów stacjonarnych. Jest to bardzo wygodna forma wybierania prezentów odzieżowych, ale również zabawek, bowiem można podziwiać każdy z produktów na żywo. Należy jednak pamiętać, że centra handlowe zobowiązały się do utrzymania ścisłego reżimu sanitarnego, który obejmuje ograniczoną liczbę osób w każdym lokalu, nakaz zakrywania ust oraz nosa, a także dezynfekcji rąk.

Warto także zadbać o zachowanie odległości i mimo wszystko unikanie skupisk ludzi jeśli nie ma takiej konieczności. Nie warto narażać siebie lub bliskich na zarażenie koronawirusem przed okresem świątecznym. Minimalizujmy ryzyko i wybierajmy mądrze.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours