przewijarka do kabliPrzemysł 

Nowoczesne maszyny do obróbki kabli

Mechanizacja i automatyzacja procesów produkcyjnych to niezbędny element każdej, chcącej się rozwijać firmy. Inwestowanie w innowacyjne rozwiązania jest kluczem do minimalizacji kosztów i maksymalizacji zysków. Takie działania podejmowane są również w przedsiębiorstwach zajmujących się obróbką i konfekcją kabli. Polskie firmy dostarczają na rynek nowoczesne urządzenia, które górują na tle europejskich wyznaczników jakości i sprawności. Krajowi producenci zajmują się projektowaniem i wytwarzaniem między innymi zwijarek do kabli, przewijarek, maszyn tnących czy odizolowujących.

Zwijarki do kabli

Nowoczesne urządzenia służące do zwijania, rozwijania i odwijania kabli tworzone są w układach wolnostojących oraz stołowych. Ich główną cechą jest mobilność, a także małe gabaryty w porównaniu do poprzednich maszyn tego typu. Modele wyposażane w koła jezdne posiadają dodatkowo hamulce mechaniczne, które sprawiają, że urządzenia nie zmieniają swojego położenia na skutek drgań wywołanych pracą. W zależności od konstrukcji zwijarki są dostosowywane do pobierania kabli z bębnów lub stojaków. W pierwszym przypadku ich mechanizmy umożliwiają załadowanie bębna bez konieczności użycia rąk. Wszystko odbywa się poprzez elektromechaniczne układy podnoszenia. Każdy, nowoczesny rozwijak do kabli posiada funkcję elektrycznego programowania, dzięki której można ustalić żądaną długość przewodu. Zwijarki stołowe najczęściej wzbogacane są układy umożliwiające zmianę prędkości zwijania. Wszystkie typy urządzeń projektowane są z uwzględnieniem najnowszych rozwiązań z zakresu elektroniki i automatyki. W połączeniu z konstrukcją stalową oraz wydajnymi silnikami tworzą maszyny, które sprawdzą się w każdym przedsiębiorstwie.

Przewijarki do kabli

Przewijanie kabli jest procesem, który może być wysoce zoptymalizowany, dzięki czemu firma zyskuje dodatkowe oszczędności. Najnowsze rozwiązania z zakresu urządzeń do przewijania kabli oferują wiele nowości i udogodnień. Produkowane przez polskich wykonawców przewijarki to kompaktowe urządzenia, które mogą przewijać kable z bębnów o masie nawet 2.5 tony. Maszyny wyposażane są w zaawansowaną automatykę oraz sterowanie, dzięki czemu doskonale synchronizują napęd, regulując proces odwijania i nawijania. Takie rozwiązanie pozwala na samodzielną pracę urządzenia i usuwa problem ciągłego nadzoru. Specjalne układy zabezpieczeń chronią maszyny także przed przedwczesnym zakończeniem kabla. Nowoczesne przewijarki posiadają również układy pozwalające na współprace z drukarką, która umieszcza odpowiedni nadruk przy przewijaniu kabla.

Cięcie kabli i odizolowywanie

Maszyny przeznaczone do cięcia to zaawansowane urządzenia elektromechaniczne, które z pełną precyzją odmierzają kable. Zasada ich działania oparta jest na silniku krokowym oraz pasach transportowych. Dodatkowo maszyny tego typu wyposażane są w mechanizmy regulacji ostrzy, co znacznie podnosi poziom dokładności cięcia. Pasy transportujące pozycjonowane są za pomocą cyfrowego modułu, który sprawia, że przygotowanie urządzenia do działania jest niezwykle proste. Wprowadzanie i wyprowadzanie kabli odbywa się przy użyciu specjalistycznych tulei.

Powiązane wpisy

Dodaj Komentarz