Boże Narodzenie w czasach pandemii, czyli co zagości w tym roku na wigilijnych stołach?

Estimated read time 3 min read

Od dłuższego czasu w trendach Google można zaobserwować wzrost zainteresowania daniami świątecznymi, a dokładniej przepisami na ich wykonanie. Wszystko za sprawą pandemii oraz obostrzeń wprowadzonych przez Rząd, które całkowicie zmieniają sposób dotychczasowego świętowania. W tym roku przy wigilijnym stole może zasiąść jedynie 5 osób poza domownikami, wszelkie rodzinne spotkania nie wchodzą więc w grę co oznacza, że samodzielnie trzeba przygotować wszystkie potrawy. Te najpopularniejsze na pewno pojawią się podczas Wigilii na wielu rodzinnych stołach. Jesteście ciekawi, które z nich są najczęściej wyszukiwane?

Na początek pierogi z kapustą i grzybami

Przed weekendem trwały przygotowania do pierwszego etapu gotowania świątecznego jedzenia. W grę wchodziły dania wymagające więcej czasu, dlatego nikogo nie powinien dziwić fakt, że w wyszukiwarce Google królowały pierogi z kapustą i grzybami. Przygotowanie domowego ciasta to pierwszy krok do uzyskania smacznych wyrobów, do tego dochodzi domowy farsz, klejenie oraz gotowanie. Nic nie zastąpi maminych pierogów, jednak kiedy trzeba poradzić sobie samemu, z pomocą przychodzi wujek Google! Wiele smacznych i prostych przepisów na pierogi róznego rodzaju. Jest to jedna z potraw, z której słynie Boże Narodzenie, stąd też świetnie rozumiemy takie zainteresowanie najlepszymi przepisami.

Dania na Boże Narodzenie na „ostatnią chwilę”

Dzisiaj wyniki wyszukiwania wyglądają nieco inaczej, bowiem wśród nich znajdziemy potrawy, które najlepiej smakują przygotowane na świeżo. Zaliczają się do nich różnego rodzaju sałatki, w tym oczywiście sałatka warzywna, pyszny barszcz czerwony z domowymi uszkami i wiele więcej. Mogłoby się wydawać, że żadne z wymienionych dań nie wymaga większych zdolności kulinarnych, a często nawet poszukiwania przepisów, jednak uzyskanie idealnego smaku nie należy do najłatwiejszych. Młodzi kucharze właśnie w sieci szukają inspiracji na doprawienie farszu, barszczu czy sałatki, by choć częściowo przypominała tą z domu rodzinnego. Google na pewno im w tym pomoże.

Jeśli jesteście jeszcze w czasie przygotowywań, to trzymamy za Was kciuki, żebyście zdążyli ze wszystkim do jutra. Niech Boże Narodzenie będzie dla Was czasem wyjątkowym, spędzonym z gronem najbliższych osób i pełnym nadziei na lepsze czasy. Zdrowych i Wesołych Świąt dla wszystkich czytelników.

Redakcja Portal.org.pl

You May Also Like

More From Author

5Comments

Add yours
 1. 1
  stajler

  Pomyślcie aby odciążyć rodzicow w czasie swiat i przed swietami, najlepiej zorganizowac wyjazd np w góry, polaczyć swieta z wypoczynkiem aktywnym.

 2. 3
  Dziadko

  Polecam skorzystać z firmy cateringowej, wydaje mi sie,ze ost jest to coraz bardziej popularne rozwiazanie.

 3. 5
  WigiMia

  U mnie w domu wszyscy jestesmy tradycjonalistami, musi być 12 potraw, sianko pod obrusem i opłatek. Wieczerza odbywa sie przy dźwiękach kolęd i zawsze jest dodatkowe nakrycie dla wędrowca:)

+ Leave a Comment