Meble na wymiar – sprytne rozwiązanie do domu

Estimated read time 3 min read

Podczas aranżacji wnętrz nie raz trzeba stawiać przed trudnymi wyborami oraz kompromisami. Wiele czynników sprawia, że często zarówno projektanci korzystają z niestandardowych rozwiązań. Jednym z nich są meble na wymiar. Bardzo często stanowią one jedyną opcje funkcjonalnego wyposażenia domu lub mieszkania. Nasuwa się jednak pytanie – kiedy podjąć decyzję o takiej inwestycji?

Czas na decyzje

Wybór mebli na wymiar może mieć kilka podłoży. Choć producenci i sklepy meblowe oferują szeroki wybór rozwiązań dla każdego pomieszczenia, nie zawsze znajdziemy pośród nich opcje dla swojego mieszkania. Może to mieć związek z niewystarczającą powierzchnią. W przypadku, gdy żaden z zestawów, lub poszczególnych komponentów nie mieści się w naszych czterech ścianach, powinniśmy pomyśleć o niestandardowej wersji umeblowania. Meble na wymiar sprawdzają się w małych nieruchomościach, w których praktyczne rozplanowanie przestrzeni jest kluczem do komfortowego mieszkania. Każdy metr kwadratowy jest ważny, dlatego powinniśmy idealnie dopasować meble do każdego pomieszczenia.

Drugim powodem do zdecydowania o meblach na wymiar jest niestandardowy układ pomieszczeń i ścian. W przypadku, gdy klasyczne, gotowe zestawy nie pasują do konstrukcji domu lub mieszkania, nieszablonowe umeblowanie jest jedynym ratunkiem. Profesjonalne firmy zajmujące się projektowaniem i produkcją mebli na wymiar na pewno znajdą idealne rozwiązanie, wykonując produkt dostosowany do każdej, nietypowej nieruchomości.

Trzecim motywem do podjęcia decyzji o kupnie mebli na wymiar jest brak zadowalającego produktu na rynku. W przypadku gdy rozwiązania proponowane przez salony meblowe nie spełniają naszych oczekiwań, bądź po prostu nie są w naszym guście – zawsze możemy podjąć decyzję o zamówieniu oryginalnego umeblowania, trafiającego w naszą wizję.

Meble na wymiar – gdzie najlepiej pasują?

Meble wykonywane na wymiar mogą znaleźć się w każdym pomieszczeniu, najczęściej jednak projektowane są do kuchni. Ich zadaniem jest nie tylko zaoszczędzenie powierzchni i dopasowanie do układu ścian, ale także danie użytkownikowi większej funkcjonalności. Bardzo często meble kuchenne wyposażone są w sprytne szafki, pozwalające na składowanie całej masy rzeczy. Rozwiązania na wymiar stosowane są także bardzo często w sypialniach oraz umieszczonych przy nich garderobach. Ogromne szafy z lustrem są najczęściej dziełem prywatnych firm.

Za i przeciw

Meble na wymiar mają swoje dobre i złe strony. Ich najważniejszą zaletą jest fakt, że mogą być idealnie dopasowane do każdego układu ścian i pomieszczeń. Nie trzeba się więc przejmować, że między nimi pozostaną nieestetyczne szpary, lub któraś szafka nie zmieści się w szeregu. Pozwalają one w stu procentach wykorzystać przestrzeń i potencjał mieszkania. Dodatkowo meble na wymiar są spójne stylistycznie. Ich kupno sprawia, że w przypadku brakujących elementów zestawu nie musimy dokupywać mebli z innej serii. Wystarczy, że zlecimy wykonanie poszczególnego projektu. Ostatnią, bardzo ważną zaletą jest fakt, iż meble na wymiar mogą całkowicie odpowiadać naszej wizji i zawsze trafią w nasz gust.

Niestety takie rozwiązania wiążą się również z pewnym wadami. Pierwszą z nich jest stałe dopasowanie do przestrzeni. Oznacza to, że w razie przeprowadzki będziemy zobligowani do pozostawienia ich w domu lub mieszkaniu, ponieważ w innym miejscu mogą okazać się całkowicie bezużyteczne. Drugim, ważnym minusem mebli na wymiar jest cena oraz czas oczekiwania za ich wykonaniem. Umeblowanie wykonywane na zlecenie często wiąże się z dużymi kosztami, a jego produkcja może trwać bardzo długo.

You May Also Like

More From Author

1 Comment

Add yours
  1. 1
    Tolka91

    Zawodowo zajmuje się urządzaniem wnetrz i często korzystam z usługi na wymiar, bo to podkreśla indywidualny styl danego pomieszczenia, Gdy klient oczekuje czegoś, czego nie spotka u nikogo, to tylko takie rozwiazanie. Osobiscie korzystam z fachowców, którzy mają rodzinny zakład stolarski, zawsze moge na nich liczyc i na zniżki.

+ Leave a Comment