Konferencja Premiera wprowadza nowe obostrzenia. Czy czeka nas całkowity lockdown?

Estimated read time 2 min read

Dziś o 14 rozpoczęła się kolejna konferencja Premiera, która miała na celu zapowiedź nowych obostrzeń. Wiele osób spodziewało się już na tym etapie całkowitego lockdownu, na szczęście nie nastąpi on w tym momencie. Nie oznacza to jednak, że ten etap nie będzie na nas czekał za kilka tygodni.

Jakie obostrzenia będą obowiązywały?

Od soboty wstępnie do 29 listopada mają obowiązywać nowe zasady. Dzieci klas 1-3 nie pójdą już do szkoły, wprowadzona zostanie całkowita nauka zdalna dla każdego, by ograniczyć jak najbardziej przebywanie w przestrzeni publicznej. Do tego dochodzi całkowite zamknięcie placówek kulturalnych, centrów handlowych oraz ograniczenie działalności branży hotelarskiej wyłącznie dla wyjazdów służbowych. Poruszona została również kwestia ilości osób przebywających w sklepach – w zależności od powierzchni ponownie ograczono liczbę osób na 1 metr kwadratowy.

Konferencja Premiera pozwoliła przedstawić etapy zasad bezpieczeństwa w kraju

Według zaprezentowanych zasad bezpieczeństwa w aktualnym momencie jesteśmy na ich czwartym etapie. Ograniczone do maksimum zostało życie publiczne, edukacja, zalecono pracę zdalną, zamknięto gastronomię, zakazano organizacji imprez. Czyli podsumowując można jedynie przebywać w domu, pracować oraz robić zakupy niezbędne do przeżycia. Kolejnym etapem jest już tylko narodowa kwarantanna, zobowiązująca do całkowitego zamknięcia.

To, jak potoczy się sytuacja, zależy wyłącznie od liczby zakażeń w następnych dniach. Jeśli mimo obostrzeń zanotowany zostanie wzrost, będziemy mogli spodziewać się w kolejnych dniach całkowitego lockdownu.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours