Kinga Duda wydała oświadczenie w sprawie aborcji. Zwraca się również w stronę władz

Estimated read time 2 min read

Protesty dotyczące wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji trwają już szósty dzień, to cały czas brakowało protestującym oświadczenia od Pierwszej Damy oraz jej córki. Brak ich stanowiska mógł być wymowny – nie mogą publicznie dzielić się swoimi przekonaniami, by nie ugodzić w reprezentantów partii, do której należą. Mimo to po wielu wezwaniach Kinga Duda postanowiła opublikować na Twitterze oficjalne pismo, w którym można przeczytać między innymi o tym, że każdy powinien mieć prawo wyboru bo ma wolną wolę. Co jeszcze znalazło się we wpisie córki Prezydenta?

Stanowisko Kingu Dudy może zszokować wiele kobiet

Nikt raczej nie spodziewał się tego, że Kinga Duda zrozumie protestujące kobiety, a przede wszystkim powód, dla którego to robią. Uważa, że kompromis ustalony do tej pory był dobrym rozwiązaniem i zupełnie nie rozumie, dlaczego postanowiono zmienić ówczesne postulaty. Cytując publikację:

„Zawsze uważałam istniejący dotychczas swoisty kompromis aborcyjny za rozsądne rozwiązanie. Nie zdecydowałabym się na przerwanie ciąży. Nie uważam, że inne kobiety mają działać tak samo.”

Nie popiera jednak aktualnej formy protestu i sposobu, w jaki jest on wykorzystywany. „Jednak dyskusja, która pierwotnie dotyczyła wyroku, wydaje się aktualnie buntem przeciwko wszystkiemu.” Uważa jednak, że władza czym prędzej powinna podjąć działania zmierzające do kompromisu, by ucichł spór i zakończyły się protesty.

Dzisiejsze strajki już się rozpoczęły

W wielu miastach od samego rana można obserwować na ulicach wiele młodych kobiet, ale nie tylko. Dziś jest protest dla wszystkich, mający zjednoczyć tych o jednakowych poglądach, zwalniający z pójścia do pracy, szkoły czy na uczelnie. Policja cały czas jest w gotowości, jednak mamy nadzieję, że zajmą się oni wyłącznie ochroną obywateli, a nie ich atakiem.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours