Kartka świąteczna – ponadczasowy prezent pod choinkę, którym uszczęśliwisz bliskich!

Estimated read time 2 min read

Choć za oknami iście jesienna – nieco złota, nieco szara – aura, wielkimi, trzeszczącymi w puszystym śniegu krokami zbliża się Boże Narodzenie. Chwila nieuwagi, a za sklepowymi witrynami pojawią się czerwononose renifery, elfy w pasiastych rajstopach i uginające się pod ciężarem parcianych worków sanie świętego Mikołaja. Akompaniować im będzie sentymentalnie George Michael w takt znanego i lubianego przez wszystkich Last Christmas. Przechodnie zaś unosząc się lekko nad ziemią, pobudzeni świątecznym klimatem rozpoczną debatować, na które z uniwersalnych i praktycznych prezentów wydać pieniądze w tym roku…

To znany scenariusz, który rokrocznie powtarza większość polskich rodzin. W gorączce świątecznego szaleństwa zapominamy jednak o prawdziwym przesłaniu świąt – zarówno w ujęciu religijnym, jak i świeckim. Całą naszą energię kumulujemy na przygotowaniu perfekcyjnych potraw, starannemu wyprasowaniu obrusu i perfekcyjnemu polukrowaniu pierniczków. Tymczasem o prawdziwym, rodzinnym charakterze świąt, pełnych zrozumienia i radości może przypomnieć jedna prosta rzecz – kartka z życzeniami.

Istnieje wiele teorii na temat tego w jaki sposób zapoczątkowano zwyczaj obdarowywania się upominkami. Wręczanie i wysyłanie kartek zainicjowali zaś z całą pewnością Szkoci, pod koniec XIX wieku. Zwyczaj ten w Polsce był niezwykle popularny, jednak stopniowo zaczął zanikać pod wpływem innych środków przekazu. Szczęśliwie pozostało jeszcze wąskie grono osób, chcących kultywować tradycję wręczania tradycyjnych kartek życzeniami. Zapewne jednej z nich zawdzięczamy kartki o charakterze współczesnym – personalizowane i tak różnorodne, jak tylko można to sobie wyobrazić.

Kartki świąteczne ze zdjęciami to doskonały łącznik między pokoleniami oraz sposób na zjednoczenie i upamiętnienie rodzinnego grona. Dla osób lubiących rozmach mogą stanowić dodatek do właściwego prezentu, zaś dla miłośników upominków symbolicznych stanowić pełnowartościową całość. Indywidualiści cenią je za dowolność wykończenia i osobisty charakter, a zwolennicy gotowych rozwiązań za szeroki wybór szablonów.

Jeśli zależy Ci, by nadchodzące święta zyskały dawny charakter przygotuj najpiękniejsze rodzinne zdjęcia, zastanów się czego życzysz swoim bliskim i stwórz własną kartkę, którą obdarujesz ukochanych krewnych. Najlepsze prezenty tworzymy sami!

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours