praca za granicąNauka i technologie 

Język angielski przepustką do lepszej pracy?

Wiele osób uważa, że główną przeszkodą w znalezieniu wymarzonej pracy jest ich niewystarczająca znajomość języka obcego. Jak zwiększyć zasób słownictwa i potwierdzić swoje umiejętności w trakcie rekrutacji?

Sprawdź, czego potrzebujesz

Często pracodawca już w ogłoszeniu określa, jakiej znajomości języka oczekuje od kandydata. Nie chodzi tutaj tylko o poziom zaawansowania. Ważne jest też to, czy z angielskiego będzie się korzystało w mowie i w piśmie. Może się zdarzyć, że głównym obowiązkiem pracownika stanie się odpowiadanie na maile kontrahentów zza oceanu – w takim przypadku największe znaczenie ma bezbłędna pisownia. Dla innej osoby najważniejsza okaże się komunikatywność, gdyż jej zadanie to witanie zagranicznych klientów. W wielu branżach trzeba znać specjalistyczne słownictwo, np. biznesowe albo techniczne. Po określeniu swoich potrzeb można zacząć szukać sposobu na poprawienie umiejętności językowych.

Samodzielna nauka

Najczęściej zdobywanie wiedzy zaczyna się samemu w domu poprzez naukę słówek, oglądanie anglojęzycznych filmów, korzystanie z darmowych aplikacji pomagających w przyswajaniu zwrotów. Niestety samodoskonalenie dla wielu osób jest trudne, ponieważ nie radzą sobie one ze spadkiem motywacji. Jak znaleźć na to receptę?

Im więcej uczniów, tym raźniej!

Zajęcia w grupie osób o podobnych potrzebach na pewno pozytywnie wpłyną na chęć udziału w lekcjach w szkole językowej. Ponadto widząc poziom znajomości angielskiego u innych uczestników, można łatwiej dostrzec u siebie obszary wymagające poprawy. Placówki proponują uczniom często także kursy specjalistyczne, czyli obejmujące słownictwo z określonej dziedziny wiedzy. Czasami jednak potrzeba nauki jest nagła. Co zrobić, jeśli ktoś wymaga intensywniejszego sposobu przyswajania wiedzy?

Może za granicą?

Wiele osób uczy się języka angielskiego na kursach wyjazdowych. Oprócz zajęć lingwistycznych uczniowie najczęściej mają możliwość zwiedzania ciekawych miejsc. Wielu organizatorów umożliwia także zakwaterowanie u rodzin zagranicznych, co sprawia, że nauka nie kończy się po wyjściu ze szkolnej sali. Ciekawe metody pedagogiczne i wiele możliwości korzystania z poznanego słownictwa pomagają szybko poprawić komunikatywność.

Certyfikowana wiedza

Są stanowiska, na które zgłasza się bardzo wielu kandydatów. W takiej sytuacji należy mieć w CV punkt pozytywnie wyróżniający daną osobę na tle innych uczestników rekrutacji. Takim elementem są honorowane na całym świecie certyfikaty Uniwersytetu Cambridge: YLE, KET, PET, FCE, CAE, CPE. Dla osób, które chciałyby pochwalić się pracodawcy znajomością słownictwa biznesowego, odpowiednim wyborem będą Business English Certificates. Każdy, kto chce przygotować się do egzaminów uprawniających do posługiwania się takim dokumentem, może skorzystać z szerokiej oferty szkoły językowej www.torun.inthouse.pl.

Powiązane wpisy

Dodaj Komentarz