Jak wybrać najlepszą firmę sprzątającą?

Estimated read time 2 min read

Sprzątanie – wydaje się proste, zajmuje się nim przecież każdy z nas, z mniejszym lub większym entuzjazmem. Teoretycznie nie ma w nim nic komplikowanego, wystarczy systematyczność, dokładność, odpowiednie detergenty, wolny czas… i tak naprawdę można by wymieniać jeszcze długo. Porządek w domu to sprawa bardzo indywidualna, kiedy jednak w grę wchodzi czystość w miejscu pracy to nie ma miejsca na niedociągnięcia i odkładanie sprzątania na później. Właśnie dlatego warto zdecydować się na pomoc profesjonalnej firmy. Tylko jak ją wybrać?

Po pierwsze: pieniądze

Cennik usług sprzątania jest bardzo zróżnicowany. Zależy on przede wszystkim od miejsca, zakresu, częstotliwości i czasu wykonywania usługi. Kwota za sprzątanie biura może zdecydowanie różnić się od tego proponowanego np. w Warszawie. Skąd więc pewność, że nie zostaniesz narażony na niepotrzebne wydatki? Przede wszystkim zdecyduj się na markę, która oferuje indywidualną wycenę i przedstawi szczegóły oferty dopiero po zapoznaniu się z miejscem sprzątania.

Po drugie: czas

Dobra firma sprzątająca to także taka, która zrozumie Twoje potrzeby i będzie w stanie dostosować się do rytmu dobowego Twoich pracowników. Jeśli wymaga tego system funkcjonowania biura, zdecyduj się na ekipę, która będzie w stanie wykonać usługi o dowolnej porze dnia, a nawet tygodnia. Sprzątanie nocą i w weekend świadczy o elastycznym podejściu firmy do współpracy i dobrze wróży na przyszłość. Nie zapomnij, by wcześniej ustalić harmonogram sprzątania, gdyż za pracę w godzinach nocnych lub sobotę i niedzielę mogą obowiązywać inne stawki.

Po trzecie: sprawdzona marka

Trudno o lepsze źródło informacji niż opinie byłych i aktualnych klientów. Jeśli trudno jest Ci znaleźć firmę z polecenia, spróbuj poszukać na jej temat informacji w Internecie. Bardzo pomocne mogą okazać się recenzje i referencje. Jeśli znajdziesz negatywną opinię, nie zniechęcaj się i nie obawiaj, by skonfrontować ją z pracownikiem firmy – w końcu zdecydowanie chętniej publikujemy negatywne niż pozytywne komentarze.

To tylko kilka porad, które ułatwią Ci podjęcie decyzji o wyborze rzetelnej firmy sprzątającej. Rozpoczynając od nich z pewnością uda Ci się dokonać poważnej selekcji!

You May Also Like

More From Author