IKEA rozpoczyna współpracę z InPostem. Już niebawem możliwy odbiór zamówień w paczkomatach!

Estimated read time 3 min read

Zamknięcie galerii handlowych oraz dużych sklepów meblowych z powodu pandemii zmusiło firmy do podjęcia działań związanych z zakupami internetowymi. Coraz więcej osób rezygnuje z wyprawy do sklepu, w zamian za to częściej sprawdza ofertę na stronie i decyduje się na złożenie zamówienia. O ile w przypadku popularnych sieciówek odzieżowych od dawna istniała już opcja wyboru sposobu dostawy, tak duże marki ograniczały się wyłącznie do dostaw kurierskich z wielu względów. IKEA postanowiła jednak spróbować czegoś nowego i już niebawem zacznie wysyłać swoim klientom część przesyłek przy pomocy paczkomatów!

Jakie paczki będą trafiały do paczkomatów?

InPost nawiązując współpracę z IKEĄ udostępnił sieci handlowej aż 9 tysięcy swoich paczkomatów. Każdy z klientów będzie mógł złożyć zamówienie, zawierające wyłącznie produkty, których łaczna waga nie przekroczy 24 kg, a rozmiar 56/36/38 cm. Oznacza to, że dość spora część asortymentu, bo aż około 4000 produktów będzie mogło być wysyłanych przy pomocy paczkomatu, co na pewno korzystnie wpłynie na ilość zamówień z IKEI. Pozytywną informacją jest również stała opłata za wysyłkę, która ma wynosić 12 zł – bez względu na rozmiar paczki. Możliwość odbioru przesyłki w dowolnym momencie daje dużą swobodę, do tego dochodzi swoboda korzystania z aplikacji i bezdotykowy odbiór. W czasach pandemii ma to duże znaczenie dla kupujących, dlatego na pewno będą chętnie korzystać z nowej opcji dostawy.

IKEA planuje zmniejszyć ślad węglowy po swoich paczkach

Do tej pory jedynym rozwiązaniem była opcja zamówienia kuriera, bądź osobisty odbiór produktów w specjalnej strefie w markecie. Każde z nich wiązało się z dość sporą opłatą, zniechęcającą do składania zamówień online. Poza tym, jak mówi sam Country Customer Experience Manager w IKEI, taki sposób dostawy przyczynia się do pozostawiania dużego śladu węglowego. Korzystanie z paczkomatów znacznie może go ograniczyć, bo aż o 75%, co tym bardziej zachęciło IKEĘ do wprowadzenia dostawy paczkomatami.

Sieć handlowa zamierza dopasować swój rozmiar paczek do skrytek, by dzięki temu zminimalizować zużycie papieru i nie tylko. Ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko ma dla IKEI ogromne znaczenie, dlatego bardzo się cieszymy, że zdecydowali się na kolejny krok, który znacznie ułatwi robienie zakupów online wszystkim klientom.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours