hubert hurkaczSport Wyróżnione 

Zmiany w rankingu ATP. Hubert Hurkacz spada na 33 pozycję najlepszych tenisistów świata

Dziś rano pojawił się najnowszy ranking tenisistów ATP. Nastąpiło w nim wiele zmian, które spowodowane były ostatnimi rozgrywkami w Wiedniu. Przyniosły one wiele niespodzianek, nieoczekiwanych przegranych, ale również wygranych, pozwalających na liczne awanse. Niestety nie dla Huberta Hurkacza, Polak spadł o 2 pozycje, zatrzymując się przy tym na 33 miejscu. Jak jednak wypadli pozostali zawodnicy?

Pierwsza dziesiątka tylko z jedną zmianą

Zakończenie turnieju przyniosło wiele niespodzianek, jednak nie każdy jest zadowolony z aktualnych rankingów. Zwycięzca ATP, Andriej Rublow, nadal pozostaje na 8 pozycji z dość sporym brakiem do poprzedzającego go Zvereva. Jedyną zmianą, jaka zaszła, jest skok Daniiła Miedwiediewa z 6 na 5 miejsce, obniżając tym pozycję Tsisipasa. Na czele ATP znajduje się Novak Djokovic, z przewagą nad Nadalem wynoszącą prawie 2000 pkt. Biorąc pod uwagę zaplanowane mecze Hiszpana, raczej nie ma on szans na uzyskanie pierwszej pozycji.

Hubert Hurkacz na 33 pozycji, a jak pozostali Polacy?

W rankingu tenisistów ATP, poza Hurkaczem, występują także dwaj inni gracze. Kamil Majchrzak, z punktacją 672, spadł o jedną pozycję ze 105 na 106 miejsce. Duży awans zaliczył jednak Kacper Żuk, przechodząc z miejsca 285 na 272. Uważamy, że nasi tenisiści świetnie sobie radzą podczas ostatnich meczy oraz godnie nas reprezentują w ATP.

Hubert Hurkacz zdążył przed chwilą zakończyć swój kolejny mecz. Niestety po ponad dwugodzinnej walce przegrał z Mołdawianinem, nazwanym lucky loserem. Radu Albot nie przeszedł pozytywnie weryfikacji, jednak wskoczył na miejsce zawodnika, który się wycofał. Jak widać maksymalnie wykorzystuje daną mu szansę, pokonując kolejnego przeciwnika.

Naszego reprezentanta będziemy mogli jeszcze zobaczyć podczas spotkania z Francuzami, a jego pratnerem w grze będzie Felix Auger-Aliassime. Trzymamy kciuki za kolejne mecze, oby więcej wygranych i kolejnych awansów w światowych rankingach.

Powiązane wpisy

Dodaj Komentarz