Francuska Ligue 1 powraca do telewizji. Mecze na żywo przez 4 sezony

Estimated read time 2 min read

Mimo rozprzestrzenianiu się koronawirusa na całym świecie, nieustannie możemy śledzić w telewizji wiele rozgrywek sportowych, w tym również meczy piłki nożnej. Cały czas trwają starcia w Lidze Narodów, ale również rozgrywają się bardziej poboczne mecze, jak chociażby wczorajszy mecz Polska – Ukraina. Widzowie przez lockdown chcą znacznie więcej, co dostrzegły kanały sportowe, które postanowiły podpisać kolejne licencje na puszczanie rozgrywek. Tym razem trafiło na francuskie Ligue 1, gdzie będzie można na boisku podziwiać gwiazdy światowego formatu aż przez 4 sezony.

Kto zdecydował się na poszerzenie oferty?

Fani footballu po raz kolejny będą mogli oglądać na żywo starcia wielkich gwiazd piłki nożnej na zagranicznych boiskach. Wszystko za sprawą stacji Eleven Sport, która wykupiła pełną licencję do transmitowania wybranych przez siebie meczy w telewizji do końca sezonu 2023/24. Nie jest to jednak jedyna stacja, Canal+ na sublicencji wykupił prawa, co daje mu zezwolenie na prowadzenie transmisji dowolnych meczy, dzięki czemu oferuje odmienną ramówkę od Eleven Sport.

Na pewno jest to duży plus dla posiadaczy pakietów sportowej telewizji. Urozmaicenie programu o kolejne mecze ligowe znanych drużyn piłkarskich światowej sławy może zachęcić do zakupu abonamentu.

Dlaczego wcześniej nikt nie zdecydował się na transmisję Ligue 1?

Liga francuskiej piłki nożnej cały czas była uważana za mniej atrakcyjną dla polskiego widza. Trendy zmieniają się jednak bardzo szybko i obie stacje na pewno dostrzegły duży przychód, wynikający z transmisji Ligue 1. Co prawda w latach 2015-2018 Eleven Sport pokazywało wybrane rozgrywki ligii francuskiej, jednak ze względu na zbyt małe zainteresowanie umowa nie została przedłużona.

Plany transmisji na najbliższe lata

Co będzie można zobaczyć poza Ligue 1 w telewizji? Na pewno teraz można na bieżąco śledzić rozgrywki Ligii Narodów oraz wszelkiego rodzaju spotkania towarzyskie. To jednak nie koniec. Kontynuowana będzie także transmisja ligii hiszpańskiej, z czego na pewno będą się cieszyć fani tamtejszych drużyn. Jest jednak i zła informacja – z oferty obu stacji telewizyjnych już niedługo ma zniknąć liga niemiecka, ciesząca się w tym sezonie dużym zainteresowaniem. Być może na jej miejscu pojawi się kolejna nowość, ale na ten moment nie ma o tym żadnych informacji.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours