Dla kogo kuchnia z salonem?

Estimated read time 4 min read

Kuchnia połączona z salonem to przede wszystkim bardzo duża otwarta przestrzeń. Wizualnie można w ten sposób powiększyć nawet małe mieszkanie. Przykładem jest popularny w pokój a aneksem kuchennym, który zupełnie odmienia wygląd kawalerek. Połączenie kuchni z salonem daje wiele ciekawych możliwości aranżacyjnych. Trzeba jednak stworzyć harmonijną całość. W artykule wyjaśniamy jakie zalety i wady ma  połączenie kuchni z salonem. 

1. Dla kogo kuchnia otwarta?

2. Jakie zalety ma kuchnia połączona z salonem?

3. Jakie wady mogą się ujawnić, gdy ma się kuchnię połączoną z salonem?

Kuchnia zamknięta czy otwarta kuchnia? To pytanie, które często zadają osoby planujące remont lub zakup nieruchomości. Inwestorzy mogą poprosić o różne projekty kuchni, co pomoże podjąć im ostateczną decyzję. Z pewnością zapytają, jak połączyć podłogę w kuchni z salonem. Okazuje się, że połączenie kuchni z salonem może wymagać kilku estetycznych zabiegów, chyba że podłoga ma być jednolita. W otwartej kuchni ogromne znaczenie mają meble kuchenne i wyposażenie kuchni w sprzęt AGD. Kuchnia z salonem ma też swoje wymagania względem wyboru mebli i dekoracji do salonu. Jeśli inwestorom trudno będzie się przyzwyczaić do takiej aranżacji wnętrza, to mogą zamówić drzwi przesuwne. 

Dla kogo kuchnia otwarta?

Salon połączony z kuchnią to propozycja dla osób, które kochają dużą przestrzeń. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi, gdzie można mieć stale na oku, co robią pociechy. Aneks kuchenny jest czymś, o czym marzą osoby lubiące przebywać w kuchni, bez poczucia, że są w niej w jakimś sensie zamknięte. Wyspa kuchenna ogólnie jest bardzo lubiana. Bez niej aranżacje kuchni z salonem nie będą miały wyjątkowego klimatu. Wyspa kuchenna jest ceniona też przez osoby, które w ogóle nie gotują w domu. Chodzi oczywiście o design. 

Jakie zalety ma kuchnia połączona z salonem?

W kuchni otwartej jest zazwyczaj bardzo dużo miejsca. Nic nie blokuje pomysłów na ciekawe zaaranżowanie wnętrz. Połączenie salonu z kuchnią to wygenerowanie optycznie większej przestrzeni dla siebie lub rodziny. Takie wnętrze może zachwycać większość osób. Obecnie można zauważyć tren polegający na tym, że inwestorzy decydują się na wyburzanie ścian, jeśli to jest technicznie możliwe (nie można likwidować ścian nośnych). Osoby kupujące mieszkania lub domy zwracają uwagę właśnie na to, czy jest połączona kuchnia z salonem. Dobrym przykładem są mieszkania zlokalizowane na poddaszach. Projektanci wnętrz od razu mogą zaproponować taką opcję. Atrakcyjności dodają skosy i drewniane belki. Skosy sprawiają, że wnętrze nabiera niepowtarzalnego wyglądu. Utrudniają jedynie dobór sprzętów AGD (chodzi o wysokość lodówki), więc wspólną przestrzeń trzeba bardzo dokładnie zaplanować. 

Jakie wady mogą się ujawnić, gdy ma się kuchnię połączoną z salonem?

Jeśli chodzi o wady, aneks kuchenny ma ich niewiele. Najbardziej może rzucać się w oczy bałagan towarzyszący przygotowywaniu posiłków. Jedno pomieszczenie ma większe wymagania względem systematycznego sprzątania. Niektórych ludzi może irytować zapach potraw będących w fazie przygotowywania. Niestety, ten zapach z pewnością przedostanie się do części salonowej. Jeśli w mieszkaniu nie ma innych pomieszczeń, to przychodzący goście będą mieli całą zawartość lokum na widoku. Przykładowo może to być zalegająca na łóżku pościel, gdyż ktoś nie zdążył jej schować. Może to być też suszarka wolnostojąca z suszącą się bielizną osobistą, co jest zupełnie normalne przy maleńkich łazienkach. 

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours