Czy podróż busem może być komfortowa? Przejazdy Door2Door

Estimated read time 3 min read

Wyjazd za granicę do rodziny, na wakacje lub do pracy powinien przebiegać w pełni komfortowo. Czy bus będzie dobrym wyborem, aby zorganizować wygodny przejazd wprost do miejsca docelowego? Sprawdź szczegółowe informacje dotyczące usługi Door2Door!

Tradycyjny przejazd busem kojarzy się z jazdą wysłużonym środkiem transportu, w którym nie ma miejsca na bagaż ani wygodnych siedzeń. Jednak przez ostatnie lata komfort jazdy bardzo się zmienił. Obecnie celem przewoźników jest bezpieczeństwo i wygoda pasażera, a jego potrzeby traktowane są indywidualnie. Dlatego wprowadzono nową usługę na rynku przewozów osobowych.

Czym są przejazdy Door2Door?

Na popularności zyskuje pokonywanie trasy metodą „od drzwi o drzwi”. Pasażer wsiada w umówionym miejscu i dociera pod ustalony adres. Unika się tutaj problemów takich jak korzystanie z dworców czy taksówek w nieznanych sobie miastach położonych za granicą. Ponadto obniża to koszt przejazdu, ponieważ pasażer płaci tylko jednemu przewoźnikowi, który dowozi go do umówionego wcześniej celu. Stali klienci mogą też zwykle korzystać z karnetów przejazdowych.

Bezpieczeństwo i komfort w trasie

Coraz częściej okazuje się, że jazda busem jest bardziej komfortowa niż podróż samochodem. Nowoczesne pojazdy wyposażone są w klimatyzację dwustrefową i wygodne siedzenia z podłokietnikami. Standardowo każdy klient może zabrać do 20 kg bagażu w postaci dwóch toreb bądź walizek oraz pakunek podręczny. Dla komfortu pasażerów najczęściej w samochodzie obowiązuje zakaz palenia i spożywania alkoholu. U godnych zaufania przewoźników pasażerowie są ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków (NW), a za bezpieczny przejazd odpowiadają doświadczeni, wykwalifikowani kierowcy.

Przewóz paczek

Zdarzają się sytuacje, kiedy wyjeżdżając za granicę, ktoś zapomni ważnych przedmiotów i trzeba je jak najszybciej dostarczyć. Na taką okoliczność przewoźnicy dopuszczają transport pakunków nieprzekraczającego 20 kg busem. Można także dostarczyć paczkę zza granicy do Polski, która już w kraju dociera pod wskazany adres z pomocą firmy kurierskiej. Takie rozwiązanie istotnie obniża koszty dostarczenia przedmiotu i jest często wykorzystywane przez Polaków mieszkających na obczyźnie.

Dokąd można dojechać?

Przejazdy door2door cieszą się dużą popularnością, co skutkuje bogatą ofertą przewoźników. W ten sposób można w szybkim czasie dostać się w niemal każdy zakątek Europy i z powrotem. Ze względu na zapotrzebowanie na rynku pracy Polacy wyjątkowo chętnie decydują się podróżować busem do Niemiec, Holandii i Belgii.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours