CD ProjektNauka i technologie 

CD Projekt rośnie w siłę przed oficjalną premierą Cyberpunk 2077. Chwilowy wzrost ceny akcji i nagły krach!

Gracze z całego świata nie mogą się doczekać najdłużej zapowiadanej gry w ostatnich latach. W końcu po trzykrotnym przekładaniu terminu premiery zbliża się dzień, kiedy Cyberpunk 2077 rzeczywiście trafi do odbiorców. Wpływa to oczywiście na wartość akcji spółki CD Projekt, która w tym roku już niejednokrotnie zaliczyła kilka wzlotów i spadków. Tym razem wahania są znacznie bardziej widoczne i przez kolejne dni na pewno sytuacja się nie zmieni. Dzisiaj jednak doszło do czegoś przypominającego flash crush, nagły wzrost i drastyczny spadek cen. Jak aktualnie wygląda sytuacja?

Akcje CD Projekt ulegają ciągłym zmianom

Właściciele akcji polskiej spółki na pewno przygotowali się na to, że na kilka dni przed premierą ich wartość może ulegać ciągłym zmianom. Nikt się chyba jednak nie spodziewał aż tak znacznych i widocznych zmian w krótkim czasie. Od samego rana CD Projekt notowało ciągły wzrost, osiągając tym samym wartośc jednej akcji w wysokości około 464,20 zł. Nie trwało to jednak długo – wysoka cena prawdopodobnie skłoniła dużą część właścicieli do sprzedaży swoich zasobów giełdowych. Spowodowało to flash crush, czyli ogromny spadek wartości, bo aż do 402 zł za sztukę – a to wszystko zaledwie w ciągu kilku godzin.

Nie zmienia to faktu, że pomimo spadku, cena nadal była lepsza niż chociażby w okresie jesiennym. Akcjonariusze mieli wiele powodów do narzekania, kiedy jedna akcja była warta zaledwie około 320 zł. Nic więc dziwnego, że wzrost do 460 zł wywołał falę masowej sprzedaży na rynku.

Jak aktualnie wygląda sytuacja na rynku akcyjnym?

Jeszcze przed godziną 12 cena akcji powoli zaczęła wracać do normy. Mimo to nadal nie jest to wartość spółki z porannych notowań, co na pewno wpływa na nastroje akcjonariuszy. Warto mieć jednak na uwadze, że w ciągu ostatnich kilku godzin doszło do drastycznych zmian, które na pewno potrzebują czasu, by się nieco ustabilizować.

Przez kolejne 3 dni warto obserwować CD Projekt i patrzec na ceny akcji, bo być może przebiją one dzisiejszy rekord i jeszcze przed premierą opłaci się je sprzedać za sporą kwotę. Kto wie, jak sytuacja będzie wyglądała po premierze? Może tak wielkie zapowiedzi sprawią, że gracze będą zawiedzeni? A może jednak gra okaże się wielkim hitem ostatnich lat? Nie ma co spekulować, czekamy z niecierpliwością na oficjalną premierę gry!

Powiązane wpisy

Dodaj Komentarz