Bramy szybkobieżne – ABC dla przemysłu

Estimated read time 2 min read

Bramy szybkobieżne to funkcjonalne rozwiązania stworzone dla usprawnienia komunikacji i podziału przestrzeni. Ich zastosowanie w zakładach produkcyjnych, halach, magazynach, marketach i centrach dystrybucji, pozwala na zaoszczędzenie energii oraz wzmocnienie bezpieczeństwa, przy jednoczesnym zachowaniu satysfakcjonującej przepustowości ruchu.

Szybkobieżna brama rolowana – co to jest i jak działa?

Z punktu widzenia laika, bramy szybkobieżne można określić jako rodzaj „rolet bramowych” dostosowanych do potrzeb przemysłu. Ich sposób działania opiera się na bardzo szybkiej prędkości zwijania i rozwijania, w miejscach, w których przestrzeń musi być przejezdna, a jednocześnie odizolowana. W ten sposób bramy rolowane stanowią barierę dla warunków atmosferycznych i czynników szkodliwych, ale nie są przeszkodą dla pojazdów i pieszych.

Zalety bram szybkobieżnych

Szybkobieżne bramy rolowane wykonuje się z PCV, czyli polichlorku winylu – bardzo trwałego i uniwersalnego materiału sztucznego. Dzięki temu, oraz specjalnemu systemowi uszczelniania:

  • zyskują odporność na skrajne temperatury i warunki atmosferyczne,
  • stanowią barierę przed wymianą powietrza,
  • mogą być stosowane wewnątrz i na zewnątrz,
  • gwarantują sterylność,
  • są całkowicie szczelne.

Innymi zaletami tego typu bram jest możliwość pełnej personalizacji – od wyposażenia w system automatycznego otwierania z fotokomórką, przez funkcję samonaprawiania, aż po wbudowanie zgrzewanych świetlików lub wykończenie bramy dowolnym nadrukiem. Dzięki tak szerokiemu wachlarzowi możliwości jest to rozwiązanie dopasowane do nawet najbardziej wymagających miejsc, takich jak chłodnie i mroźnie lub obiekty przemysłu spożywczego i farmaceutycznego.

Rolowane i segmentowe – podwójna ochrona

Rozwiązaniem często stosowanym w powierzchniach magazynowych jest instalacja szybkobieżnych bram rolowanych w kombinacji z bramami segmentowymi. To połączenie sprawdza się w przypadku regularnie uczęszczanych otworów umiejscowionych po zewnętrznej stronie obiektu. Wówczas część rolowana pracuje w ciągu dnia, a segmentowa jest zamykana za czas przerw w działalności.

Więcej informacji i galerie przedstawiające bramy szybkobieżne w akcji można obejrzeć na stronie www.mediux.pl/oferta/bramy-szybkobiezne/.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours