googleNauka i technologie 

Awaria usług Google – nie działa Gmail, YouTube i wiele innych

Niedługo przed godziną 13 w wielu krajach rozpoczęły się problemy z usługami Google. Użytkownicy nie mogli korzystać ze swojej poczty, słuchać muzyki bądź wykonywać swojej pracy. Awaria dotyczyła również platformy Google Meet, wykorzystywanej przez wiele polskich szkół do prowadzenia lekcji zdalnych. W wielu branżach stanęły więc prace, które oparte są o systemy Google. Co było przyczyną tak dużego, globalnego problemu z dostępem do usług?

Downdetector wykazał awarie w całej Europie

Nie tylko w Polsce przez ponad godzinę użytkownicy mieli problemy z dostępem do konkretnych usług Google. Downdetector informował o awarii na terenie całej Europy, aż w pewnym momencie od ilości zgłoszeń i on sam przestał działać. Oficjalne informacje można znaleźć na stronie podającej statusy Google Workspace, gdzie każda usługa podświetla się na czerwono. Do tej pory wiele z tych problemów nie zostało rozwiązanych, jednak jak zauważyli użytkownicy, mogą oni działać w trybie incognito, o ile konkretne narzędzie pozwala wykonywać prace bez zalogowania się na konto. Właśnie problemy z logowaniem były pierwszym zwiastunem awarii.

Google nie zna przyczyny dzisiejszych problemów

Z oficjalnych informacji wynika, że Google nie zna powodu dzisiejszej awarii. Prawdopodobnie były to jakieś problemy z oprogramowaniem, które dość sprawnie zostały rozwiązane, by pracownicy oraz uczniowie mogli powrócić do wykonywania swoich codziennych obowiązków.

Czy ma to jakiś związek z ostatnią awarią Facebooka i Messengera? Na ten moment nie posiadamy takich informacji i zapewne nawet jeśli tak jest, Google nie poda prawdziwej przyczyny. Możemy obstawiać przeciążenie serwerów, związane z wprowadzeniem trybów pracy i nauki zdalnej w wielu europejskich krajach, jak jednak było naprawdę?

Powiązane wpisy

Dodaj Komentarz