Awaryjne lądowanie w Rosji. Antonow An-124 wypadł z pasa na lotnisku w Nowosybirsku

Estimated read time 2 min read

Na rosyjskim lotnisku doszło dzisiaj do awaryjnego lądowania samolotu. Antonow An-124 wypadł z pasa startowego i zatrzymał się około 200 metrów dalej, jak wynika z zeznań świadków. Ogromna maszyna uszkodziła sobie silnik, skrzydła oraz podwozie, co nie pozwoliło jej na dalszą podróż – na szczęście załodze nic się nie stało. Co było powodem tego wypadku?

Samolot towarowy prywatnych linii rosyjskich lecial z Seulu do Wiednia, z przystankiem w Nowosybirsku. Na pokładzie Volga-Dnepr na szczęście nie było żadnego ładunku, co na pewno znacznie wpłynęło na skalę katastrofy. Znajdowała się tam jedynie załoga, licząca 14 osób, która wyszła z tego bez szwanku.

Antonow An-124 zgłaszał problemy z osprzętem

Rosyjskie media podają do oficjalnej informacji prawdopodobną przyczynę dzisiejszego zdarzenia. Mówi się, że chwilę po starcie z lotniska w Nowosybirsku doszło do awarii systemów łączności, co szybko zostało zgłoszone wieży kontrolnej. Samolot zawrócił i ponownie podjął próbę lądowania, jednak doszło do uszkodzenia silnika w wyniku kolizji z ptakiem (jak donoszą media), przez co wypadł z pasu startowego i zatrzymał się dopiero 200 metrów za nim. Na ten moment nie ma jednak potwierdzonych informacji, co było dokładną przyczyną wypadku.

You May Also Like

More From Author