Akcje Allegro od dziś na warszawskiej giełdzie. Wartość spółki cały czas rośnie!

Estimated read time 2 min read

Od samego rana w sieci aż huczy o wielkim sukcesie, jaki odniosło Allegro po wejściu na giełdę. Jest to naprawdę ogromny wyczyn, ponieważ w ciągu kilku chwil zanotowano wzrost ceny akcji aż o 51%. Wiele osób spodziewało się takiego obrotu sprawy, jednak mało która spółka mogła pochwalić się tak owocnym debiutem na rynku. Czy to oznacza, że akcje Allegro mają szansę już niebawem wbić się do WIG20?

Akcje Allegro cały czas w górę

Nie ma wątpliwości co do tego, że jest to wielki sukces dla Allegro. W tych trudnych czasach większa część naszego życia jest uzależniona od internetu, w tym również zakupów na platformach ecommerce. Allegro zrobiło duży krok znacznie poszerzając swoją ofertę oraz dopasowując ją do potrzeb wszystkich użytkowników, stąd też wiele osób widzi w nim potencjał jako firmę przynoszącą duże zyski. Nic więc dziwnego, że od momentu startu sprzedaży akcji o 9.15 kapitalizacja spółki wzrosła aż do 66 mld zł. Biorąc pod uwagę, że jest to dopiero początek, duża część ekspertów widzi w Allegro potencjał do znalezienia się w WIG 20 w bardzo krótkim czasie.

Na Twitterze pojawiły się wpisy obrazujące, jak duży sukces w skali krajowych spółek odniosło Allegro.

Ze względu na ilość akcji oraz aktualną wartość spółki wiele się mówi o WIG20. Nie można jednak jednoznacznie powiedzieć, czy tak się stanie, wszystko zależy od dalszych losów Allegro na GPW. Trzymamy jednak kciuki za dalsze sukcesy.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours