5 zalet modernizacji windy

Estimated read time 3 min read

Zarządcy budynków często szukają różnorodnych źródeł oszczędności. Dlatego warto przytoczyć najważniejsze korzyści wynikające ze zmodernizowania dźwigu osobowego, które nie tylko podniosą komfort użytkowania nieruchomości ale także będą skutkować obniżeniem kosztów jego eksploatacji.

1. Większy poziom bezpieczeństwa

Niezbyt często słyszy się o wypadkach spowodowanych przez niesprawne windy, jednak kiedy już takowe się wydarzą, bywają tragiczne i makabryczne w skutkach. Aby uchronić się przed takimi ewentualnościami jak uwięzienie, spadająca kabina czy innego rodzaju problemy warto zainwestować w modernizację, która zapewni bezpieczeństwo mieszkańcom budynku.

2. Brak doraźnych remontów

Brak dbałości o modernizację dźwigu wiąże się z niekończącymi się drobnymi remontami. One z kolei generują ogromne koszty finansowe i szargają nerwy administratora, który musi szukać fachowców, a także tłumaczyć sytuację zirytowanym lokatorom. Nagła, niezapowiedziana naprawa będzie utrudniała poruszanie się po budynku osobom niepełnosprawnym czy rodzicom z dziećmi w wózkach. Tych problemów można łatwo uniknąć poprzez zmodernizowanie urządzenia.

3. Mniejsze rachunki za energię

Energia to jeden z największych wydatków w budynku wielorodzinnym. Dlatego warto szukać sposobów na osiąganie oszczędności w tym zakresie. Stara winda jeżdżąca w ciągu dnia wiele razy w górę i w dół na pewno nie zmniejszy wydatków na prąd. Zmodernizowanie dźwigu może prowadzić do oszczędności energii wykorzystywanej przez windę nawet do 40%. Wymiana urządzenia na nowe powinna być rozpatrywana w kategoriach inwestycji.

4. Zabezpieczenie przed wandalami

Windy są dostępne dla wszystkich, w związku z tym niestety mogą się nimi poruszać także osoby, chcące dokonać uszkodzeń w kabinie poprzez zdemontowanie jej elementów czy zdewastowanie powierzchni. Nawet najlepszy dźwig po ataku wandali może nie nadawać się przez jakiś czas do użytku. Ważne, aby znaleźć firmę zajmującą się modernizacją, która uwzględnia koszty związane z przestojami spowodowanymi naprawą szkód.

5. Wyższy komfort użytkowania

Kilkadziesiąt tysięcy polskich wind powinno zostać zmodernizowanych. Jazda wyeksploatowanym dźwigiem dla nikogo nie jest miłym doświadczeniem, dlatego aby podnieść komfort użytkowania budynku, warto zmodernizować windę. Takie przedsięwzięcie wiąże się z kosztami, jednak są one na pewno niższe, niż konsekwencje problemów wynikających z użytkowania starego urządzenia.

Dobranie odpowiedniego pakietu modernizacyjnego dostosowanego do potrzeb administratora budynku będzie skutkowało obniżeniem kosztów eksploatacji dźwigu w długim okresie, a także istotną poprawą jakości życia mieszkańców korzystających z windy. Taki pakiet można znaleźć na stronie www.elwind.pl

You May Also Like

More From Author

1 Comment

Add yours

+ Leave a Comment